Νηρέας- Βριλήσσια 27-33

2018-11-24 21:36

Άλλη μια εκτός έδρας νίκη για την ομάδα του Ε.Σ.Ν. Βριλησσίων, η οποία συνεχίζει ακάθεκτη στην πορεία που έχει χαράξει για άνοδο στην Α1 του Χάντμπολ.

Ο αγώνας έγινε στα πλαίσια της 7ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Α2, στο κλειστό γήπεδο Δαϊς.

Οι παίκτες του Γιώργου Δραγάζη μπήκαν από την αρχή του αγώνα δυνατά και προηγήθηκαν στο πρώτο πεντάλεπτο με 0-4. Η ομάδα του Νηρέα προσπαθούσε να ακολουθήσει στο σκορ και κατάφερε στο 15ο λεπτό να ισοφαρίσει σε 6-6. Από εκεί και έπειτα όμως η ομάδα των Βριλησσίων πήρε ξανά το προβάδισμα και τελείωσε το ημίχρονο με σκορ 12-14. Στο δεύτερο ημίχρονο τα Βριλήσσια προηγήθηκαν στο δεκάλεπτο με 9 γκολ διαφορά 15-24 με την ομάδα του Νηρέα να μην μπορεί να σκοράρει, η διαφορά στο σκορ παρέμεινε στα 6 με 7 γκολ και έτσι ήρθε το τελικό 27-33.

Πρώτος σκόρερ για την ομάδα των Βριλησσίων ο Γιώργος Πέρρος με 8 γκολ και από την ομάδα του Νηρέα ο Φραγκίσκος Ζαλώνης με 14 γκολ, πολύ σημαντική η συμβολή του τερματοφύλακα της ομάδας των Βριλησσίων Γιάννη Αντωνιάδη, οποίος με τις επεμβάσεις του δεν άφησε την ομάδα του Νηρέα να πλησιάσει στο σκορ.