Πρώτη νίκη για τον Κένταυρο Βριλησσίων

2019-11-25 19:37

Έπρεπε να περάσουν 9 αγωνιστικές χωρίς νίκη για να φτάσουμε στην 10η όπου η ομάδα του Κένταυρου Βριλησσίων πέτυχε τη πρώτη της και μάλιστα με ανατροπή επί της ομάδας του Άρη Πετρούπολης.

Το πρώτο ημίχρονο βρήκε τις δύο ομάδες ισόπαλες χωρίς γκολ. Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα της Πετρούπολης μπήκε δυνατά στο παιχνίδι και προηγήθηκε στο σκορ με σκόρερ τον Ντάτση στο 55’ λεπτό.

Οι παίκτες των Βριλησσίων όμως αντέδρασαν και πέτυχαν την ισοφάριση στο 67’ με σκόρερ τον Δέτση. Η ανατροπή έγινε στο 84ο λεπτό με σκόρερ τον Χαλκιόπουλο που σημείωσε το 2-1.

Το αποτέλεσμα αυτό οδήγησε στην λύση της συνεργασίας του προπονητή του Άρη Πετρούπολης Γιάννη Γαζή.

Κένταυρος Βριλησσίων Σπύρος Μόχλας: Θεοδωρίδης, Κουλιούρης, Χαλκιόπουλος, Παπαντωνάκης, Κολιός, Ένσι, Μανίκας, Δέτσης, Παπαγεωργίου, Πιπεράς Ι, Κοντογιάννης.

Άρης Πετρούπολης Γιάννης Γαζής: Παχατούρας, Λάπα, Μπούσι,  Στασινός, Τσούκης,  Μαρούσης, Νάτσης, Παπαευθυμίου, Λερούτσος, Θανόπουλος, Σαγανάς.