Πολύ μεγάλη νίκη του Ε.Σ.Ν. Βριλησσίων επί του Ιωνικού Ν.Φ.

2019-04-20 23:03

Νίκη ψυχής και πάθους για τα Βριλήσσια στην παράταση.

Ο αγώνας ξεκίνησε με την ομάδα του Ιωνικού να παίρνει το προβάδισμα στο σκορ και με την ομάδα των Βριλησσίων να την ακολουθεί από κοντά και να μην την αφήνει να ξεφύγει στο σκορ.

Στο 2ο ημίχρονο τα Βριλήσσια ισοφάρισαν σε 16-16, με την ομάδα του Ιωνικού να παίρνει και πάλι το προβάδισμα στο 45ο λεπτό με 18-20, από εκεί και έπειτα ο αγώνας ήταν για γερά νεύρα με τις δύο ομάδες να είναι ισόπαλες και με τα Βριλήσσια να χάνουν την ευκαιρία να πάρουν τον αγώνα αφού αστόχησαν στην τελευταία επίθεση της κανονικής διάρκειας.

Έτσι ο αγώνας οδηγήθηκε στην 10λεπτη παράταση.

Εκεί μίλησε η ψυχή των παικτών των Βριλησσίων αλλά και του κόσμου που είχε γεμίσει ασφυκτικά τις εξέδρες.

Η ομάδα του Ε.Σ.Ν. Βριλησσίων πήρε το προβάδισμα στο σκορ με δύο γκολ στην λήξη του πρώτου ημιχρόνου της παράτασης και δεν το έχασε μέχρι το τελευταίο σφύριγμα.

Τώρα όλα θα παιχτούν στο τελευταίο αγώνα της σειράς που θα γίνει στο γήπεδο του Ιωνικού το Σάββατο 4 Μαίου.

Ε.Σ.Ν. Βριλησσίων – Ιωνικός Ν.Φ. : 29-28 στην παράταση.

Πεντάλεπτα : 2-3, 3-7, 5-9, 7-10, 9-12, 13-14 (ημίχρονο)

16-16, 17-18, 18-20, 21-21, 22-22, 24-24 (κανονικός αγώνας)

27-25, 29-28 (τελικό)

ΕΣΝ Βριλησσίων (Γιώργος Δραγάζης): Καμπούρης, Ακάλεστος 3, Λέκκας, Γ. Πέρρος 10, Ντούσικος, Όρκας 7, Τσαγκούλης, Νικολίνταης, Αντωνιάδης, Νικολακόπουλος 2, Λάσκος , Βαμβακάς 3, Σομπιρακούλ 1, Παππάς, Λιάλιος 4, Κ. Πέρρος Κ. 3.

Ιωνικός Ν.Φ (Ευάγγελος Μαντζόπουλος): Τσακνής, Αργυράκης 1, Γκέρτσος 3, Μπούτος 1, Μάγκος, Ζαχάρης, Κρητικός, Αντωνόπουλος 2, Γκούλε 7, Αντωνιάδης, Χειβιδόπουλος 3, Χελιώτης 6, Μαυροφρύδης, Κότσιρας, Μπουλούμπασης 2.

Διαιτητές: Συρεπίσιος-Μερτινιάν