Πανελλήνιος ΓΣ - ΕΣΝ Βριλησσίων 22-19

2020-02-10 19:42

Απρόσμενη ήττα για τον ΕΣΝ Βριλησσίων.

Σε εκτός έδρας αγώνα για την 12η αγωνιστική του πρωταθλήματος του 1ου ομίλου της Α2 κατηγορίας χειροσφαίρισης Ελλάδος, με αντίπαλο την ομάδα του Πανελληνίου ΓΣ, η ομάδα του ΕΣΝ Βριλησσίων ηττήθηκε με σκορ 22-19.

Ο αγώνας ξεκίνησε με την ομάδα των Βριλησσίων να έχει το προβάδισμα στο σκορ μέχρι το 20ο λεπτό και το μίχρονο να λήγει με την ομάδα του Πανελληνίου να προηγείται με ένα γκολ 13-12.

Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα του Πανελληνίου πήρε το προβάδισμα και παρά τις προσπάθειες των παικτών του ΕΣΝ Βριλησσίων, πήρε τελικά τη ηνίκη με 22-19.

Με την ήττα αυτή η ομάδα του ΕΣΝ Βριλησσίων συγκατοικεί πλέον με την ομάδα του Πανελληνίου στην 2η θέση, τρεις βαθμούς πίσω από την πρωτοπόρο Σαλαμίνα.

Τα πεντάλεπτα:

2-2, 3-3, 5-7, 7-10, 10-10, 13-12 (ημιχρ)

15-13, 16-13, 18-14, 18-17, 19-18, 22-19 (τελικό)

Δίλεπτα: 7 - 6

Πέναλτι: 4/5 - 1/4

Πανελλήνιος ΓΣ (Στραβομύτης Δ.): Τζανακάκης, Κατάκαλος, Χατζηγιάννης 7, Μαυρομάτης 1, Ξανθόπουλος 1, Ζάτσε 4, Ρεπούλιας, Δούγιας, Μπαρμπαράκης 2, Βαρής 3, Μαυρομάτης, Νιντερέγκερ 3, Τσακούλης, Μπαλάσκας, Ζαφείρης, Βερτζώνης 1

ΕΣΝ Βριλησσίων (Δραγάζης Γ.): Καμπούρης, Τσαγκουλής 4, Νικολίνταης, Αμανατίδης, Αντωνιάδης, Νικολακόπουλος 3, Τσομπανίδης 3, Δραγάζης, Βαμβακάς 5, Πέρρος, Κουτσόπουλος 2, Τσίγκας, Βεζύρης 2

Επόμενη αγωνιστική εντός έδρας στις 16 Φεβρουαρίου και ώρα 17:20, με αντίπαλο την ομάδα του ΟΦ Νέας Ιωνίας.