ΟΦ Νέας Ιωνίας-ΕΣΝ Βριλησσίων 25-25

2018-02-13 18:58
Από ενα ημίχρονο είχαν Νεα Ιωνία και Βριλήσσια, που αναδείχθηκαν ισόπαλοι στο πλαίσιο της 15ης αγωνιστικής για τον 1ο όμιλο της Α2.

Η Νεα Ιωνία που βρέθηκε πίσω στο σκορ με 2-5 μόλις στο 5' κατάφερε να καλύψει τη διαφορά και μάλιστα πήρε το προβάδισμα, για να πάει μπροστά στο σκορ με 16-12 στη λήξη του ημιχρόνου. Ανάλογο ξεκίνημα και στην επανάληψη για τους γηπεδούχους, όμως με το πέρασμα του χρόνου τα
Βριλήσσια κάλυψαν τη διαφορά, ισοφαρίζοντας σε 20-20 στο 50'. Στο τελευταίο δεκάλεπτο οι δυο ομάδες συμβάδιζαν στο σκορ το οποίο διαμορφώθηκε σε 25-25.

ΟΦΝ ΙΩΝΙΑΣ – ΕΣΝ ΒΡΙΛΗΣΣΙΩΝ 25-25
Τα πεντάλεπτα: 2-5, 6-7, 8-7, 10-8, 12-9, 16-12 (ημ.), 17-14, 19-16, 20-18, 20-20, 23-23, 25-25
ΟΦΝΙ (Γιώργος Μπενιάς): Τηνιακός, Κούτσης 1, Χριστόπουλος, Βαλούρδος 3, Κουμαδαρέλης 5, Μπέλος 6, Συμεωνίδης, Μαυρομάτης, Πανόπουλος, Ιατρίδης, Οικονόμου, Κωνσταντέλλος, Γκουλής, Παπαδόπουλος 4, Γιαννόπουλος 6, Μ. Μπενιάς.
ΕΣΝ ΒΡΙΛΗΣΣΙΩΝ: Καμπούρης, Γκουλέ 2, Λέκκας 1, Παναγόπουλος, Ντούσικος 5, Ορκάς 1, Τσαγκούλης 7, Λάσκος, Νικολακόπουλος, Παπαϊωάννου 1, Βεζύρης 4, Χρόνης, Γιαννόπουλος, Κουτσόπουλος 4.
Διαιτητές: Ψύλλος, Φωκίτης. Δίλεπτα: 5-5. Πέναλτι: 4/6-2/4

πηγή : hatzi-handball.blogspot.gr