L.F.C. Ιάλυσος Ρόδου - ΑΟ Βριλησσίων 0-1

2020-02-14 16:12

Σε εκτός έδρας αγώνα για την 9η αγωνιστική του πρωταθλήματος του 4ου ομίλου της Β' εθνικής κατηγορίας γυναικών στο ποδόσφαιρο, με αντίπαλο την ομάδα του LFC Ιάλυσου Ρόδου, η ομάδα του ΑΟ Βριλησσίων πήρε τη νίκη με σκορ 0-1.

Στο πρώτο ημίχρονο η ομάδα του Ιάλυσου είχε την πρωτοβουλία και έχασε αρκετές ευκαιρίες να ανοίξει το σκορ. Στο δεύτερο ημίχρονο όμως η ομάδα των Βριλησσίων μπήκε δυνατά και δεν άφησε περιθώρια στην ομάδα του Ιάλυσου να αντιδράσει, το σκορ θα μπορούσε να είναι μεγαλύτερο για την ομάδα των Βριλησσίων αφου οι παίκτριες του έχασαν τουλάχιστον 5 κλασικές ευκαιρίες.

Το νικητήριο γκολ για την ομάδα του ΑΟ Βριλησσίων πέρτυχε η Ναγκέλ στο 75ο λεπτό με ωραίο πλασέ.

L.F.C. Ιάλυσος (Βαγγέλης Χατζηαντωνίου): Χαραλαμπίδου, Κουλουμπή, Κουγιού, Πασπάλη, Ντιμιτρίεβιτς, Μάκρα, Γκατζογιάννη, Παντερή, Κοσμίδου, Βασιλώττου, Κωνσταντίνου.

Α.Ο. Βριλησσίων (Βαγγέλης Καραμουλάς): Πετροπούλου, Τσιώρου, Γκούνη, Ναγκέλ, Γεωργακοπούλου Λ. Γεωργακοπούλου Μ., Κουλουμάση, Πρεζάνη, Γαβαλά, Τσούκα, Πουλιάση.