Κένταυρος Βριλησσίων-Ήττα στο Ηράκλειο

2020-01-28 17:27

Ο αγώνας έγινε στο Ηράκλειο Αττικής για την 17η αγωνιστική του πρωταθλήματος του 1ου ομίλου της Α' κατηγορίας ΕΠΣΑ, η ομάδα του Κένταυρου Βριλησσίων παρά το ότι πάλεψε για το αποτέλεσμα, δεν τα κατάφερε απέναντι στην δυναμικότητα των παικτών της ΑΕ Ηρακλείου η οποία με δύο γκολ του Μακρίδη στο 42ο λεπτό και 68ο λεπτό πήρε τη νίκη με σκορ 2-0.

Στην βαθμολογία η ομάδα του Κένταυρου Βριλησσίων παρέμεινε στην 12η θέση με 18 βαθμούς, τρεις βαθμούς πάνω από τη ζώνη του υποβιβασμού.

ΑΕ Ηρακλείου: Μολφέσης, Μύλερος, Κατσούλης, Ζίζηλας, Λιαπίδης, Χρήστου, Γεωργίου, Αντωνόπουλος, Μακρίδης, Ζώνας, Κιάφα.

Κένταυρος Βριλησσίων ΠΑΟ: Θεοδωρίδης, Ξένος, Χαλκιόπουλος, Τσιπούρας, Κολιός, Κουλιούρης, Μανίκας, Παπαγεωργίου, Πιπέρας Ι., Πιπέρας Σ., Δέτσης.

Επόμενη αγωνιστική στις 2 Φεβρουαρίου εντός έδρας, με αντίπαλο την ομάδα του Χαραυγιακού.