ΚΑΟ Μελισσίων γυναίκες-Ήττα από τον Σπόρτιγκ

2017-01-17 10:02

Σε ένα πολύ κακό αγώνα(φάινεται και από το τελικό σκορ) η γυναικεία όμαδα μπάσκετ των Μελισσίων έχασε από την ομάδα του Σπόρτιγκ με σκορ 30-45.

Και οι δύο ομάδες είχαν επιθετική δυστοκία, χαρκτηριστικό είναι ότι το ημίχρονο του αγώνα έληξε με την ομάδα των Μελισσίων να προηγείται με σκορ 22-16!

Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα του Σπόρτιγκ με κάπως καλύτερα τελειώματα των επιθέσεων γύρισε τον αγώνα και με την ομάδα των Μελισσίων στο 3ο δεκάλεπτο να πετυχαίνει μόλις 6 πόντους και στο 4ο δεκάλεπτο μόλις 2, ήταν φυσικό επόμενο να πάρει τη νίκη με τελικό σκορ 30-45!

ΜΕΛΙΣΣΙΑ – ΣΠΟΡΤΙΓΚ 30-45
Διατητές: Ζερβούδης, Χριστοδουλάκης
Δεκάλεπτα: 9-7, 13-9, 6-19, 2-10
Μελίσσια (Μάλαμα – Οικονόμου): Καραβέλη, Τζουγκράκη 4, Δούρου 4 (1), Κοιλιαρίδη 12, Παπαδρόσου 2, Ζακυνθινού, Χριστακοπούλου, Καπερώνη 6, Νικολέτου, Καλημέρη 2
Σπόρτιγκ (Νανάκος – Δήμου): Εμμανουηλίδου 7 (2), Δανούση, Μπρέλλου 4, Βαφειάδη, Κριμιτζά, Μουζάκη 4, Χαλικιά 10, Ιωαννίδου 11 (1), Σερέπα, Δανδουλάκη 9

Επόμενη αγωνιστική στις 18 Ιανουαρίου εκτός έδρας, με αντίπαλο την ομάδα των Κυρίαρχων Παλαιάς Κοκκινιάς.