ΚΑΟ Μελισσίων-ΑΟ Αχαγιά 82 64-73

2018-01-29 12:42

Σχετική εικόνα

Η Αχαγιά πέτυχε μία από τις σημαντικότερες νίκες τις ιστορίας της, καταφέρνοντας να αποδράσει από την έδρα των Μελισσίων με το υπέρ της σκορ 73-64. Η Αχαγιά ξεκίνησε δυνατά το παιχνίδι, καταφέρνοντας στο πρώτο δεκάλεπτο να πετύχει 20 πόντους έναντι 9 του αντίπαλου της. Τα Μελίσσια όμως στην συνέχεια κατάφεραν να ισορροπήσουν την κατάσταση, μειώνοντας σταδιακά την διαφορά από την Αχαγιά, με το σκορ ημιχρόνου να είναι το 36-39. Στην τρίτη περίοδο οι δύο ομάδες ήταν πολύ κοντά στο σκορ, με τους φιλοξενούμενους ωστόσο να ανεβάζουν ρυθμούς στην τέταρτη περίοδο και να φτάνουν στην νίκη. Πλέον οι δύο ομάδες ισοβαθμούν στον βαθμολογικό πίνακα με ρεκόρ 10-4, όντας μόλις δύο νίκες πίσω από τις τρεις πρωτοπόρες ομάδες του ομίλου (Οίακας, Γλαύκος και Ένωση Ιλίου).

ΜΕΛΙΣΣΙΑ - ΑΧΑΓΙΑ 64-73
Διαιτητές: Φάκαρος-Τσιμπούρης
Δεκαλεπτα: 9-20, 36-39, 54-56, 64-73
Μελίσσια (Σταικοπουλος) : Κύριος 2, Τζωρτζόπουλος 22 (5), Κυπαρισης 2, Σταμελος, Βουλγαρης 2, Κοντός 7 (1),Καλογερόπουλος 7 (1), Τζεμης, Ζηρος 2, Παλλαντζας 3 (1), Βαρβακοκοιλης 3, Καραχαλιος 14
Αχαγιά (Λιονας): Μοσχοβακης 7 (2), Σταμόπουλος 3, Νικολαου 14 (2), Γατσουλης 11 (2), Χρυσανθόπουλος, Χαμηλος 13 (4), Λαμπρόπουλος, Δαβάνης 15, Ταρναρης, Οικονομόπουλος 10.