ΚΑΟ Μελισσίων άνδρες και επίσημα πρωταθλητής

2016-04-26 16:55

Η ομάδα του ΚΑΟ Μελισσίων είναι και επίσημα πλέον πρωταθλήτρια και πανηγυρίζει την άνοδό της στην Α' κατηγορία ΕΣΚΑ.

Σε ένα πρωτάθλημα όπου είχε μόλις μία ήττα ήταν φυσιολογικό να πάρει την άνοδο και μάλιστα με άνετο τρόπο.

Στα του τελευταίου αγώνα τώρα, αντίπαλος ήταν η ομάδα του ΠΑΟ Θρίαμβου Αθηνών Δάφνης η οποία είχε αποχαιρετήσει ήδη την Β' κατηγορία. Ο αγώνας λοιπόν είχε διαδικαστικό χαρακτήρα. Η ομάδα του Θρίαμβου πάλεψε μέχρι το 1ο δεκάλεπτο από εκεί και μετά η ομάδα των Μελισσίων πήρε το προβάδισμα στο σκορ και συνεχώς το μεγάλωνε, τελικό σκορ 58-78.

Θρίαμβος 58 - Μελίσσια 78
Διαιτητές: Λαζαρίδης, Δράκος
Δεκάλεπτα: 16-16, 32-41, 48-61, 58-78.
ΘΡΙΑΜΒΟΣ (Γιαννόπουλος, Καραγιάννης): Τάτα 6, Σκουρλέτης, Γιάκου 2, Ηλιόπουλος 14 (2), Μπιλήρης 2, Σιδερίδης 9 (3), Ζώτος 8 (2), Λουλούδης 9 (1), Βυθούλκας 4, Γαραντζιώτης 2, Κανετάκης 2, Γενούζος.
ΜΕΛΙΣΣΙΑ (Σταϊκόπουλος, Ψυχογιόπουλος): Κύριος 7, Τζωρτζόπουλος 12 (2), Κυπαρίσης 5 (1), Πανταζής 2, Κοντός 14 (2), Καλογερόπουλος 10 (1), Παπαμιχαήλ 7 (1), Κωτίδης 2, Χαρακτινός 9 (3), Ορφανίδης 2, Μπάρτζος 8.

ΕΥΝΙΚΟΣ ΓΑΣ 31 (5-21)

Συγχαρητήρια στην ομάδα του ΚΑΟ Μελισσίων για την άνοδο στην Α' κατηγορία και καλή επιτυχία στην επόμενη αγωνιστική περίοδο.