ΕΣΝ Βριλησσίων-Τελαμώνας Σαλαμίνας 32-19

2018-10-15 13:00

Με το δεξί ξεκίνησε τις υποχρεώσεις της στην Α2 κατηγορία η ομάδα χειροσφαίρισης του ΕΣΝ Βριλησσίων.

Στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος, σε εντός έδρα αγώνα με αντίπαλο την ομάδα του Τελαμώνα Σαλαμίνας, πήρε άνετα τη νίκη με σκορ 32-19.

Αγωνιστικά μετά το πρώτο εικοσάλεπτο όπου οι δύο ομάδες συμβάδιζαν στο σκορ, οι γηπεδούχοι με ένα επί μέρους 8-3 κατάφεραν και μετέτρεψαν το 8-8 σε 16-11 , που ήταν και το σκορ του ημιχρόνου.
Ανάλογη εικόνα και στην επανάληψη με τα Βριλήσσια να διευρύνουν τη διαφορά, για να φτάσουν στη νίκη με τελικό σκορ 32-19

ΕΣΝ ΒΡΙΛΗΣΣΙΩΝ – ΤΕΛΑΜΩΝΑΣ ΣΑΛΑΜΙΝΑΣ 32-19
Τα πεντάλεπτα: 2-1, 3-2, 6-6, 8-8, 11-8, 16-11 (ημχ.) 18-11, 21-11, 24-13, 26-15, 27-17, 32-19

ΕΣΝ ΒΡΙΛΗΣΣΙΩΝ (Γιώργος Δραγάζης): Καμπούρης, Ακάλεστος 1, Τσικογιαννόπουλος 3, Λέκκας 2, Πέρρος Γ. 7, Ντούσικος 4, Τσαγκούλης, Αντωνιάδης, Νικολακόπουλος 3, Δραγάζης, Λάσκος 4, Σκουλάς, Χάλαρης 4, Πέρρος Κ. 4.

ΤΕΛΑΜΩΝΑΣ ΣΑΛΑΜΙΝΑΣ (Χρήστος Χριστοδούλου): Μπαξεβάνης, Μπακαούκας Γ., Μπακαούκας Χ. 5, Πασλής, Δίπλαρος, Μπούζος 4, Τσαρπάκης, Κόρρος, Κοκλιώτης 1, Χιώτης 3, Τρούλος 3, Κλημανόγλου 1, Βλάχος 2, Αποστολίδης, Γεωργακόπουλος.
Διαιτητές: Κουτσός-Γιαβρούτας, Δίλεπτα: 2-2, Πέναλτι: 2/3-3/3

Επόμενη αγωνιστική στις 20 Οκτωβρίου και πάλι εντός έδρας με αντίπαλο την ομάδα του Πανελληνίου ΓΣ.