ΕΣΝ Βριλησσίων-Πρώτη νίκη στο πρωτάθλημα

2019-11-04 16:45

Την πρώτη τους νίκη για την σεζόν 2019-2020 πέτυχε ο ΕΣΝ Βριλησσίων, επικρατώντας με 27-22 του Πανελληνίου στο Κλειστό των Βριλησσίων.

Οι γηπεδούχοι ήταν κυρίαρχοι καθόλη την διάρκεια του παιχνιδιού, δίχως να χάσουν το προβάδισμα από τα χέρια τους σε κανένα σημείο από την αρχή μέχρι και το τέλος.

Η θέληση ήταν αυτή που ξεχώριζε στο αγωνιστικό πλάνο της ομάδας των Βριλησσίων, με τις σκληρές μονομαχίες να κάνουν την εμφάνιση τους στο ματς από τα πρώτα κι όλας λεπτά.

Οι φιλοξενούμενοι αν και έδειχναν να προσπαθούν να μαζέψουν την διαφορά, δεν τα κατάφερναν, με τον ΕΣΝ να αποκτά μεγάλη διαφορά στο τελευταίο δεκάλεπτο.

Έτσι ο Πανελλήνιος υποχρεώθηκε στην πρώτη του ήττα και παραμένει στους τρεις βαθμούς, ενώ οι σημερινοί νικητές, πήραν τους παρθενικούς τους βαθμούς στην σεζόν.

Πρώτος σκόρερ της αναμέτρησης αναδείχθηκε ο Τσικογιαννόπουλος με έξι τέρματα, ενώ από τους ηττημένους οι Ξανθόπουλος και Χατζηγιάννης πέτυχαν από πέντε γκολ.

Τα πεντάλεπτα: 2-0, 5-2, 7-5, 8-6, 11-7, 13-8 (ημιχ.) 16-10, 20-13, 22-15, 24-17, 26-20, 27-22

ΕΣΝ Βριλησσίων: Ακάλεστος 4, Τσικογιαννόπουλος 6, Λέκκας 2, Λιάλιος, Τσαγκούλης 2, Νικολίνταης, Παναγόπουλος, Αντωνιάδης, Νικολακόπουλος 3, Τσομπανίδης, Βαμβακάς 1, Πέρρος, Κουτσόπουλος 2, Σομπιράκουλ 1, Κουμαραδέλης 4

Πανελλήνιος ΓΣ: Μαυρομάτης Γ., Μακρυγιάννης 1, Χατζηγιάννης 5, Μαυρομάτης Δ., Χαρμπής, Νιντερέγγερ 2, Ζάτσε 2, Ρεπούλιας, Μπαρμπαράκης 1, Ζαρίκος, Ξανθόπουλος 5, Τσακουλής 1, Δούγιας, Αλικάκος 1, Ζαφείρης 4

Διαιτητές: Βήτας, Σκλαβενίτης

Πέναλτι: 3/3 – 4/4

Αποβολές: 7 – 2