ΕΣΝ Βριλησσίων | ΟΦ Νέας Ιωνίας 24-25 | Παραίτηση Γιώργου Δραγάζη

2020-02-18 17:13

Τρίτο συνεχόμενο άσχημο απότέλεσμα για τον ΕΣΝ Βριλησσίων.

Ο αγώνας έγινε στο κλειστό Βριλησσίων για την 13η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α2 κατηγορίας Ελλάδος στην χειροσφαίριση, μεταξύ των ομάδων του ΕΣΝ Βριλησσίων και του ΟΦ Νέας ιωνίας.

Ο αγώνας ήταν δυνατός με τι δύο ομάδες να εναλλάσονται στο προβάδισμα του σκορ, το πρώτο ημίχρονο έληξε με σκορ 13-13.

Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα των Βριλησσίων μπήκε πιο αποφασισμένη και πήρε το προβάδισμα στο σκορ το οποίο κράτησε μέχρι το 55ο λεπτό όπου ισοφαρίσθηκε από την ομάδα της Νέας Ιωνίας.

Και για άλλη μια φορά όπως και στον εντός έδρας αγώνα με τον Ποσειδώνα Λουτρακίου, 6 δευτερόλεπτα πρίν την λήξη του αγώνα και ενώ το σκορ ήταν 24-24, η ομάδα της Νέας Ιωνίας κέρδισε αμφιλεγόμενο πέναλτι και έτσι πήρε τη νίκη με τελικό σκορ 24-25.

Τα τρία συνεχόμενα ανεπιτυχή αποτελέσματα, ισοπαλία εντός έδρας με Ποσειδώνα Λουτρακίου, ήττα εκτός έδρας από Πανελλήνιο και το τελευταίο ήττα εντός έδρας από τη Νέα Ιωνία, οδήγησαν τον προπονητή της ομάδας Γιώργο Δραγάζη να υποβάλει την παραίτησή του στην διοίκηση της ομάδας η οποία την έκανε δεκτή. Ο Γιώργος Δραγάζης έγραψε σχετικά «Θα ήθελα να γνωστοποιήσω την παραίτησή μου, για προσωπικούς λόγους. Εύχομαι ολόψυχα να καταφέρει ο ΕΣΝ Βριλησσίων να φτάσει εκεί που τού αξίζει και να υπάρξουν ανάλογες, με το παρελθόν, επιτυχίες».

Μέχρι στιγμής δεν έχει ανακοινωθεί από την διοίκηση της ομάδας ποιός θα είναι ο αντικαταστάτης του Γιώργου Δραγάζη στον πάγκο της ομάδας.