ΕΣΝ Βριλησσίων-Κένταυρος Αγριάς Βόλου 30-18

2017-11-27 12:42

Τη δεύτερη νίκη τους με το Στέλιο Αλεπουδέα πέτυχαν τα Βριλήσσια, που για την 7η αγωνιστική του 1ου ομίλου της Α2 ανδρών, επικράτησαν με του Κένταυρου Αγριάς Βόλου.

Οι γηπεδούχοι πήραν από την αρχή το προβάδισμα και μετά το πρώτο δεκάλεπτο ανέβασαν στροφές, χτίζοντας μια διαφορά που έφτασε τα 12 τέρματα στο ημίχρονο, με το σκορ να διαμορφώνεται σε 15-3.

Ανάλογη εικόνα και στην επανάληψη, με τη νεανική ομάδα του Κένταυρου να μην μπορεί να
αντιδράσει, για να τελειώσει το παιχνίδι με σκορ 30-18 για τα Βριλήσσια.

ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ - ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΑΓΡΙΑΣ
Πεντάλεπτα: 1-1, 4-2, 8-2, 11-3, 12-3, 15-3 ημ 17-7, 20-8, 23-10, 27-13, 27-15, 30-18

ΕΣΝ Βριλησσίων (Σ. Αλεπουδέας): Καμπούρης, Γκούλε 1, Λέκκας 4, Ντούσικος 7, Όρκας 2, Δούγιας, Παπαϊωάννου, Βεζύρης, Σταύρου, Φίλης, Γιαννόπουλος 7, Φίλιππας 1, Κουτσόπουλος 2, Παπαδόπουλος 1, Σομπιρακούλ 3, Κουμαραδέλης 2

Κένταυρος Αγριάς (Γ.Ζήκος): Κρατήρας 2, Κουρίδης 5, Δρενοβιάδης 2, Κσκηράς, Οικονόμου 2, Μακρής 3, Μιχαηλίδης, Καραπαναγιωτίδης, Κρανιώτης 2, Καρανάσιος 2, Σαμαράς

Διαιτητές: Κινατζίδης- Φωτακίδης Δίλεπτα: 5-3 Ρίψεις 7μ.: 0/1 - 2/5

πηγή : hatzi-handball.blogspot.gr