ΑΟ Βριλησσίων-Ιλίσσια 2004 1-2

2018-02-13 18:02
Απόδραση από τα Βριλήσσια, 2-1 τα Ιλίσια

Με τους βαθμούς της νίκης απέδρασαν τα Ιλίσια 2004 από τα Βριλήσσια κάνοντας την ανατροπή και νικώντας με 2-1 δείχνοντας πως εκτός έδρας τα καταφέρνουν καλύτερα από ότι στην έδρα τους.

Μοιραία στάθηκαν τα Βριλήσσια στο πρώτο ημίχρονο που κέρδισαν δύο πέναλτι, αλλά κατάφεραν μόνο το ένα να το μετουσιώσουν σε γκολ. Στο 18΄ ο Πουλάκης από τα 11 βήματα δεν κατάφερε να νικήσει τον Ξενίδη, ενώ στο 40' ο Κατσιμίχας από την άσπρη βούλα άνοιξε το σκορ.
Τα Ιλίσια αντέδρασαν και πριν λήξει το ημίχρονο κατάφεραν να ισοφαρίσουν με τον Κόκκαλη με χτύπημα φάουλ.
Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα του Παπαζαφειρόπουλου ολοκλήρωσε την ανατροπή με τον Μαγγασιάνο στο 62' να σημειώνει το τελικό 2-1.

Τα Βριλήσσια υποχώρησαν στην 5η θέση της βαθμολογίας μένοντας στους 37 βαθμούς (11-4-4, 26-15). Τα Ιλίσια ανέβηκαν στην 8η θέση με 26 βαθμούς (7-5-7, 21-20).

ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ (Γ. ΧΑΡΑΛΑΜΠΙΔΗΣ): Χατζάκης, Γκίζης (63' Πετρουτσέας), Δημητρέλος, Μακρυπίδης (78' Νίκολα), Ζυμπίδης, Κατσιμίχας, Κόντος, Καλογήρου (66' Σαχινίδης), Τσιούμας, Πουλάκης (64' Κυρκίλης), Γκρέκος.

ΙΛΙΣΙΑ 2004 (Π.ΠΑΠΑΖΑΦΕΙΡΟΠΟΥΛΟΣ): Ξενιτίδης (46' Τσιαχτάνης), Πρέντζας, Τσέλιος, Καβύρης, Κόκκαλης, Κουκουμαφτσής, Κατωπόδης (86' Αβλαμισόπουλος), Μπίτης, Χρυσικός, Γεωργατζέλης (84' Σώκλας), Μαγγασιάνος (90' Βασιλόπουλος).

πηγή : nfstudiosports.gr