ΑΟ Βριλησσίων-Δούρειος ΑΣ 2-2

2019-11-14 18:14

Συναρπαστικό παιχνίδι στα Βριλήσσια.

Οαγώνας έγινε στα πλαίσια της 8ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος του 3 ομίλου της Β' κατηγορίας ΕΠΣΑ, αντίπαλοι η ομάδα του ΑΟ Βριλησσίων και του Δούρειου ΑΣ, αποτέλεσμα 2-2.

Η ομάδα των Βριλησσίων παρά το ότι βρέθηκε δύο φορές πίσω στο σκορ τελικά κατάφερε να πάρει τον βαθμό της ισοπαλίας.

Πιό αναλυτικά, το σκορ στον αγώνα άνοιξε πρώτη η ομάδα του Δούρειου με αυτογκόλ του παίκτη των Βριλησσίων Κυρκιλή στο 13ο λεπτό του πρώτου ημιχρόνου. Η οσφάριση για τα Βριλήσσια ήρθε το επόμενο λεπτό με σκόρερ τον Χατζηπαναγιώτη.

Τρία λεπτά αργότερα (17ο λεπτό) η ομάδα του Δούριου πήρε πάλι το προβάδισμα στο σκορ με τον Hoxhaj, αυτό ήταν και το αποτέλεσμα του 1ου ημιχρόνου.

Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα των Βριλησσίων πίεσε είχε πολλές ευκαιρίες για γκολ και τελικά στο 73ο λεπτό ήρθε η ισοφάριση με σκόρερ τον Μακρή.

Στη βαθμολογία η ομάδα των Βριλησσίων βρίσκεται στην τρίτη θέση μαζί με την ομάδα της Ανθούπολης.

Επόμενη αγωνιστική στις 17 Νοεμβρίου εκτός έδρας, με αντίπαλο την ομάδα της Ανθούπολης.