Ακαδημία Πάτρας-ΕΣΝ Βριλησσίων 23-28

2020-01-21 18:09

Έβδομη συνεχόμενη νίκη για την ομάδα του ΕΣΝ Βριλησσίων.

Ο αγώνας ξεκίνησε με τις δύο ομάδες να είναι κοντά στο σκορ και να εναλλάσονται στο προβάδισμα με το ημίχρονο να λήγει με σκορ 12-13 υπέρ των Βριλησσίων.

Στο δεύτερο ημίχρονο έιχαμε το ίδιο μοτίβο στο σκορ αλλά από το 52ο λεπτό και μετά η ομάδα του ΕΣΝ Βριλησσίων μπήκε μπροστά στο σκόρ και δεν έχασε το προβάδισμα μέχρι το τέλος του αγώνα.

Πρώτος σκόρερ για την ομάδα των Βριλησσίων ο Ακάλεστος με 12 γκολ και για την ομάδα της Πάτρας ο Κολλύρης με 5 γκολ.

Τα πεντάλεπτα: 3-3, 6-6, 6-7, 9-8, 11-9, 12-13 ημίχονο

14-15, 17-17, 19-20, 22-21, 22-25, 23-28 τελικό