Άγιος Δημήτριος | ΑΟ Βριλησσίων 2-3

2020-02-25 18:27

Σπουδαίο διπλό για την ομάδα του ΑΟ Βριλησσίων.

Σε εκτός έδρας αγώνα για την 21η αγωνιστική του πρωταθλήματος του 3ου ομίλου της Β' κατηγορίας ΕΠΣΑ, με αντίπαλο την ομάδα του Αγίου Δημητρίου, η ομάδα του ΑΟ Βριλησσίων πήρε τη νίκη με σκορ 2-3.

Ο αγώνας ξεκίνησε με την ομάδα των Βριλησσίων να έχει τον απόλυτο έλεγχο και να κάνει το 0-1 στο 23ο λεπτό με σκόρερ τον Μακρή, η πίεση από την ομάδα των Βριλησσίων συνεχίσθηκε και έτσι ήρθε το 0-2 στο 35ο λεπτό με σκόρερ αυτή τη φορά τον Κουρή.

Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε στο ίδιο μοτίβο με την ομάδα του ΑΟ Βριλησσίων να πετυχαίνει το 0-3 στο 53ο λεπτό μα σκόρερ τον Αραμπατζή, από εκεί και έπειτα οι γηπεδούχοι προσπάθησαν να αντιδράσουν και κατάφεραν να μειώσουν σε 1-3 στο 63ο λεπτό με σκόρερ τον Αρώνη, η πίεση των παικτών του Αγίου Δημητρίου συνεχίσθηκε και κατάφεραν να μειώσουν και άλλο το σκορ με εκτέλεση πέναλτι στο 69 ο λεπτό με σκόρερ και πάλι τον Αρώνη. Έτσι ο αγώνας έληξε με σκορ 2-3.

Με τη νίκη αυτή η ομάδα του ΑΟ Βριλησσίων βρίσκεται στην 5η θέση με 36 βαθμούς.

Επόμενη αγωνιστική εντός έδρας με αντίπαλο την ομάδα της Κηφισιάς 2010.