0 Group E': Ελβετία vs Γαλλία 2-5

2014-06-23 16:01

Πανδαισία τερμάτων στο "Αρένα Φόντε Νόβα", με τους Γάλλους να συντρίβουν τους Ελβετούς με το εκπληκτικό 2-5!

swi_fra

Οι Γάλλοι μπήκαν κεφάτοι στο παιχνίδι κι έκλεισαν προηγούμενοι το ημίχρονο με 0-3, με τέρματα των Ζιρού, Ματουιντί και Βαλμπουενά. Στην επανάληψη το σκηνικό δεν άλλαξε ιδιαίτερα. Οι Μπενζεμά και Σισοκό αύξησαν το δείκτη του σκορ 0-5 και κάπου εκεί οι μηχανές έσβησαν. Οι Ελβετοί το εκμεταλλεύτηκαν και κατάφεραν να πετύχουν δύο τέρματα στο τελευταίο δεκάλεπτο, περιορίζοντας την ήττα στο τελικό 2-5.

Η ταυτότητα του αγώνα

Γήπεδο: "Αρένα Φόντε Νόβα"

ΕΛΒΕΤΙΑ: Μπενάλιο, Λίχτσταϊνερ, Βον Μπέργκεν (9' λ.τ. Σεντέρος), Τζουρού, Ρικάρντο Ροντρίγκεθ, Ινλέρ, Μπεχράμι (46' Τζεμαϊλί), Σατσίρι, Μεχμέντι, Τζάκα, Σεφέροβιτς (69' Ντρμιτς).

ΓΑΛΛΙΑ: Λορίς, Ντεμπουσί, Σακό (66' Κοσιελνί), Βαράν, Εβρά, Καμπάγ, Σισοκό, Ματουιντί, Βαλμπουενά (82' Γκριεζμάν), Μπενζεμά, Ζιρού (63' Πογκμπά).

Γκολ: 81' Τζεμαϊλί, 87' Τζάκα / 17' Ζιρού, 18' Ματουιντί, 40' Βαλμπουενά, 67' Μπενζεμά, 73' Σισοκό

Κάρτες: / 88' Καμπάγ