Ο Νεοπεντελικός 4-0 την ΑΕ Ιλίου

2017-12-10 23:03

Ο Νεοπεντελικος 4-0 την ΑΕ Ιλίου

Για την 10η αγωνιστική του 2ου ομίλου της Γ' ΕΠΣΑ, Ο Νεοπεντελικός επικράτησε 4-0 της ΑΕ Ιλίου στο γήπεδο των Μελισσίων. Τυπικό πρώτο ημίχρονο με την ομάδα των βορείων προαστίων να προηγείται 2-0. Αρχικά, μετά γύρισμα του Στάππα, έπειτα από εκτέλεση κόρνερ του Τσάκαλου, ο Μαρουλίδης Π. έπιασε την κεφαλιά γράφοντας το 1-0 στο 16'. Προς το τέλος του ημιχρόνου, οι γηπεδούχοι διπλασίασαν τα τέρματα τους με τον Ντάρλα στο 45'. Στο δεύτερο ημίχρονο ο Νεοπεντελικός σημείωσε αλλά δύο τέρματα. Την αρχή αυτήν την φορά έκανε ο Τσάκαλος με ψύχραιμο πλασέ μπροστά από τον γκολκίπερ των φιλοξενούμενων στο 75'. Το τελικό 4-0 έγινε με έναν ιδιαίτερο τρόπο.  Ο Μπουλούκος ( αριστερό μπακ ) έβγαλε σέντρα ακριβείας στον Φιλιππή(δεξί μπακ), και εκείνος με ωραίο τελείωμα διαμόρφωσε το τελικό 4-0 στο 77' .

Διαιτήτευσε ο Ζήσης. Βοηθοί: Κίκηρας-Καραγιώργος.

Την επόμενη αγωνιστική ο Νεοπεντελικός φιλοξενείται από τον ΠΑΣ ΑΘΗΝΩΝ 1966, ενώ η ΑΕ Ιλίου υποδέχεται την ΑΟ ΚΩΦΩΝ.

Να σημειωθεί ότι πριν την έναρξη του αγώνα κρατήθηκε ενός λεπτού σιγή εις την μνήμη του Φιλήμων Βαφειάδη, μέλος της ΕΠΣΑ, ο οποίος απεβίωσε σε ηλικία 57 ετών.

ΝΕΟΠΕΝΤΕΛΙΚΟΣ ( Προπονητής : Δημοσθένης Σταμάτης). ΝΙΚΟΛΆΟΥ, ΣΤΑΠΠΑΣ( ΔΑΛΕΚΟΣ 68'), ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΥ, ΣΑΓΜΑΤΟΠΟΥΛΟΣ( 79' ΚΩΝΣΤΑΝΤΊΝΟΥ), ΦΙΛΙΠΠΗΣ, ΓΑΓΑΚΑΣ, ΦΙΛΙΠΠΟΠΟΥΛΟΣ, ΤΣΑΚΑΛΟΣ, ΛΥΜΠΟΥΣΗΣ, ΜΑΡΟΥΛΙΔΗΣ(72' ΜΠΟΥΛΟΥΚΟΣ) , ΝΤΑΡΛΑΣ (79' ΠΑΠΑΖΟΓΛΟΥ )

ΑΕ ΙΛΙΟΥ ( Σπυρίδης Π.) ΚΟΝΤΟΓΙΑΝΝΑΤΟΣ, ΤΖΑΝΑΚΗΣ( 46' ΝΤΑΣΗ) ΤΡΙΑΝΤΆΦΥΛΛΟΥ, ΔΗΜΟΘΕΟΔΩΡΟΣ, ΜΑΛΛΗΣ, ΚΟΡΩΝΙΟΣ (60' ΣΑΚΑΡΕΛΟΣ ), ΤΖΩΡΤΖΗΣ, ΦΥΚΗΡΗΣ, ΓΚΟΤΣΕ, ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ, ΝΑΚΟ(52' ΜΠΙΝΙΑΣ).