Νίκη με ανατροπή τα Βριλήσσια

2016-05-10 09:53

Με κορυφαίο τον Τάσο Σταύρακα, η ομάδα των βορείων προαστίων μετέτρεψε το ματς με τον Άγιο Θωμά από 0-2 σε 3-2!

από Δημήτρης Θεοδώρου

Την ολική επαναφορά σε ένα παιχνίδι που έμοιαζε χαμένο έκαναν τα Βριλήσσια και επικράτησαν με 3-2 του Άγιου Θωμά, στην τελευταία εντός έδρας αναμέτρηση της χρονιάς. Παρά το γεγονός ότι βρέθηκε να χάνει με 2-0 στο πρώτο δεκάλεπτο, η ομάδα των βορείων προαστίων επιβλήθηκε με 3-2, έχοντας κορυφαίο τον Τάσο Σταύρακα που πέτυχε τα δύο πρώτα γκολ της ανατροπής.

Μόλις στο 5' ο Χαρατσάρης έκανε το 1-0 με σουτ για τους φιλοξενούμενους, ενώ στο 10' ο Μαστρογιάννης εδραίωσε το προβάδισμα της ομάδας του με εύστοχο χτύπημα πέναλτι. Στο επόμενο λεπτό ο Σταύρακας είχε δοκάρι με κεφαλιά, για να μειώσει τελικό στο 44' με εκτέλεση από την άσπρη βούλα. Στο 67' ο ίδιος παίκτης έφερε το ματς στα ίσια, ενώ στο 81' ο Δημητρέλος ολοκλήρωσε το... έργο για τα Βριλήσσια με διαγώνιο σουτ.

Διαιτητής ήταν ο Μητράκος, με βοηθούς τους Λεοντακιανάκο και Καπίρη.

ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ: Κουγιανός, Γκότσης, Δημητρέλος, Μπαντούνας, Γκρέκος, Σχοινάς (81' Βλάχος), Γκύζης (90' Κωνσταντίνου), Μάρκου, Σταύρακας, Κατσιμίχας, Τζούμας (67' Μακρυπίδης)

ΑΓΙΟΣ ΘΩΜΑΣ: Μακρής, Χατζής, Δαμούρας, Γ. Ζαρκαδούλας, Γ. Θύμιος, Σούφλας, Δ. Θύμιος, Φ. Ζαρκαδούλας (30' λ. τρ. Αλικάι), Μάχας, Μαστρογιάννης, Χαρατσάρης (75' Ρόης).

Πηγή : pamebala.gr

Επόμενη αγωνιστική τελευταία του πρωταθλήματος, εκτός έδρας στις 14 Μαίου με αντίπαλο την ομάδα του Ατρόμητου Χαλανδρίου, υπο φυσιολογικές συνθήκες θα ήταν τοπικό ντέρμπι, αλλά τώρα έχει απλά διαδικαστικό χαρακτήρα.