ΕΣΝ Βριλησσίων-Σαλαμίνα HC 27-26

2019-12-18 18:38

Σε έναν αγώνα για γερά νεύρα τα Βριλήσσια πήραν την νίκη.

Ο αγώνας ξεκίνησε δυνατά και για τις δύο ομάδες, με τις ομάδες να διαδέχονται η μία την άλλη στο π[ροβάδισμα στο σκορ. Το πρώτο ημίχρονο τελείωσε με την ομάδα της Σαλαμίνας να προηγείται με 14-15.

Στο δεύτερο ημίχρονο συνεχίστηκε η ενναλαγή στο σκόρ, αλλά από το 20ο λεπτό και ύστερα, η ομάδα του ΕΣΝ Βριλησσίων πήρε τα ηνία του αγώνα και με τον τερματοφύλακά της Αντωνιάδη να πραγματοποιεί σπουδαίες αποκρούσεις πήρε τελικά τη νίκη με 27-26 υποχρεώνοντας την Σαλαμίνα στην πρώτη της ήττα στο πρωτάθλημα.

Τα πεντάλεπτα : 2-1, 3-3, 6-6, 10-9, 11- 13, 14-15 (ημίχρονο),

15-17, 18-19, 20-20, 22-22, 25-22, 27-26 (τελικό).

Διαιτητές: Τσάκωνας- Φωτακίδης

Δίλεπτα: 5-6. Πέναλτι: 0/1- 2/2

ΕΣΝ Βριλησσίων (Δραγάζης): Ακάλεστος 4, Τσικογιαννόπουλος, Λέκκας 2, Λιάλιος, Τσαγκουλής 2, Νικολινταής, Παναγόπουλος, Αντωνιάδης, Νικολακόπουλος, Τσομπανίδης, Πέρρος 3, Κουτσόπουλος 9, Σομπιρακούλ 1, Βαμβακάς 6.

Σαλαμίνα HC (Αλαΐσκας): Μανούσος, Μπκαούκας Χ. 8, Πετράκος 5, Τρούλος 1, Μπούζος 1, Τσαρπάλης, Χιώτης, Κόρρος,Κλημάνογλου 2,Πασλής, Βασιλόπουλος 3, Φίλης, Αποστολίδης, Δίπλαρος 5, Γεωργακόπουλος 1.

Επόμενη αγωνιστική στις 22 Δεκεμβρίου και πάλι εντός έδρας, με αντίπαλο την ομάδα του Πανιωνίου ΓΣΣ.