ΕΣΝ Βριλησσίων-Ήττα στο Καματερό

2017-04-10 11:01

Κάκιστη εμφάνιση από την ομάδα των Βριλησσίων.

Τελευταία αγωνιστική της κανονικής περιόδου και η ομάδα του ΕΣΝ Βριλησσίων αντιμετώπισε σε εκτός έδρας αγώνα την ομάδα του ΓΑΣ Καματερού σε αγώνα ντέρμπι αφού όποιος κέρδιζε θα είχε το πλεονέκτημα έδρας στα πλέι όφ. Δυστυχώς η ομάδα των Βριλησσίων δεν ανταποκρίθηκε στην σπουδαιότητα του αγώνα και έχασε με σκορ 28-18.

Σπουδαία νίκη με 28-18 σε ενα κατάμεστο γήπεδο, πήρε ο ΓΑΣ Καματερού από τα Βριλήσσια, για την 18η και τελευταία αγωνιστική του 1ου ομίλου της Α2 ανδρών. Με αυτή τη νίκη το Καματερό κατέλαβε την πρώτη θέση του ομίλου και το πλεονέκτημα της έδρας για τα μπαράζ ανόδου στην Α1 ανδρών.

Αγωνιστικά οι δύο αντίπαλοι συμβάδιζαν στο σκορ μέχρι το πρώτο δεκάλεπτο. Από εκείνο το σημείο οι παίχτες του Πάνου Μεσσήνη με εξαιρετική άμυνα και αποτελεσματικότητα στην επίθεση, άρχιζαν να χτίζουν μια διαφορά που
έφτασε τα 7 τέρματα στο ημίχρονο, με τις δύο ομάδες να πηγαίνουν στα αποδυτήρια με το σκορ στο 13-7 για τους γηπεδούχους.

Ανάλογη εικόνα και στο δεύτερο ημίχρονο με το Καματερό να είναι καταιγιστικό και να φτάνει τη διαφορά εως και 12 τέρματα στο 55' (26-14). Το παιχνίδι έληξε με τελικό σκορ 28-18.

KIPARISSIS Γ.Α.Σ.ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ-Ε.Σ.Ν ΒΡΙΛΗΣΣΙΩΝ 28-18 (ημχ 13-6)
Πεντάλεπτα: 1-2, 5-4, 8-4, 10-4, 11-5, 13-6, ημχ, 16-6, 19-7, 20-9, 22-12, 26-14, 28-18.

KIPARISSIS Γ.Α.Σ.ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ (Μεσσηνης): Πανοπουλος, Ακαλεστος 4, Σκοδριανος  2, Κλειτσικας 2, Κλεωπας 4, Κλημανογλου 4, Βαμβακουσης 1, Τοτος 7, Καμπουρακης, Πιτερος, Κοτσιρας, Μπουτος 3, Θεοφιλατος, Χριστοπουλος 1, Γλαβας, Σημισακακης

Ε.Σ.Ν ΒΡΙΛΗΣΣΙΩΝ (Καφφάτος): Καμπουρης, Τζανιδακης 1, Λεκκας, Περρος 3, Ντουτσικος 1, Ορκας 2, Τσαγκουλης 5, Φιλιππου, Κατρης 2, Νικολακοπουλος  2, Παπαιωαννου, Φιλης, Σκουλας, Σομπιρακουλ 2, Παναγοπουλος.

πηγή : hatzi-handball.blogspot.gr

Σας παρουσιάζουμε την τελική βαθμολογία της κανονικής περιόδου και την βαθμολογία των πλέι όφ, οι αγώνες των οποίων δεν έχουν ανακοινωθεί από την ΟΧΕ και στους οποίους η ομάδα του Καματερού θα έχει το πλεονέκτημα έδρας.