ΕΣΝ Βριλησσίων-Αγχωτική νίκη επί του Έσπερου Καλλιθέας

2017-04-04 19:16

Σε εντός έδρας αγώνα για την 17η αγωνιστική και πρότελευταία της κανονικής περιόδου του πρωταθλήματος του 1ου ομίλου της Α2 κατηγορίας, με αντίπαλο την ομάδα του Έσπερου Καλλιθέας, η ομάδα του ΕΣΝ Βριλησσίων, πήρε τη νίκη στο τελευταίο λεπτό με σκορ 24-23.

Η ομάδα του Έσπερου Καλλιθέας 7η της βαθμολογίας, δεν φαινόταν ισχυρή αντίπαλος αλλά το άγχος των παικτών των Βριλησσίων αφού η νίκη ήταν μον'όδρομος για την παραμονή τους στην πρώτη θέση της βαθμολογίας, έκανε τον αγώνα δύσκολο.

Η ομάδα της Καλλιθέας χωρίς άγχος μπήκε δυνατά στον αγώνα και κατάφερε να προηγηθεί στο ημίχρονο με έξι γκολ διαφορά 10-16.

Η ίδια κατάσταη και στο 2ο ημίχρονο με τον Έσπερο να προηγείτε συνεχώς στο σκορ, η ισοφάριση για τα Βριλήσσια που προσπάθησαν να αλλάξουν την κατάσταση, ήρθε 5 λεπτά πριν το τέλος, τελικά με επίθεση στα τελευταία δευτερόλεπτα ήρθε η νίκη με 24-23.

ΕΣΝ Βριλησσίων (Δ. Καφφάτος): Καμπούρης, Τζανιδάκης 1, Λέκκας 2, Πέρρος 4, Ντούσικος 3, Όρκας 3, Τσαγκούλης 3, Φιλίππου 3, Κάτρης, Νικολακόπουλος 3, Παπαϊωάννου, Σκουλάς, Παππάς, Φίλης, Σομπιρακούλ 2, Λυσίκατος.

Έσπερος Καλλιθέας (Ν. Τσαφαντάκης): Παπαδημητρίου 1, Ανδρώνης 10, Μπακαβέλος, Ξανθόπουλος 1, Σεϊντής, Βαρής, Καραμαγκέλας 3, Καυκούλας 7, Μητράκος, Κοντούλης, Χάρος-Μπέης 1, Τουλούμης, Πολλάκης.

Όλα τώρα θα κριθούν την τελευταία αγωνιστική στις 9 Απριλίου και ώρα 16:00, στο Καματερό, όπου η ομάδα του ΕΣΝ Βριλησσίων θα αντιμετωπίσει την συνπρωτοπόρο ομάδα του ΓΑΣ Καματερού. Ο νικητής του αγώνα θα έχει το πλεονέκτημα έδρας. Όπως και να έχει πάντως ακόμα και με ήττα δεν χανεται τίποτα αφου θα ακολουθήσουν τα μπαράζ ανόδου μεταξύ των 4 πρώτων ομάδων της Βαθμολογίας.