Δύο στα δύο για τον Ε.Σ.Ν. Βριλησσίων

2018-10-21 00:30

Δεύτερη νίκη σε ισάριθμους αγώνες πέτυχε η ομάδα του Ε.Σ.Ν. Βριλησσίων.

Ο αγώνας διεξήχθη στο κλειστό των Βριλησσίων παρουσία 200 και πλέον θεατών και αντίπαλος ήταν η ομάδα του Πανελληνίου Γ.Σ. Τελικό σκορ 26-16.

Στο πρώτο ημίχρονο η ομάδα των Βριλησσίων είχε το προβάδισμα στο σκορ, με την ομάδα του Πανελληνίου να είναι κοντά και δυο φορές να ισοφαρίζει, χωρίς όμως να καταφέρνει να προηγηθεί, έτσι το ημίχρονο έληξε με σκορ 11-9.

Στο δεύτερο ημίχρονο όμως η ομάδα των Βριλησσίων μπήκε δυνατά στον αγώνα και άρχισε να μεγαλώνει τη διαφορά στο σκορ η οποία έφτασε μέχρι τα δώδεκα γκολ.

Στο 33ο λεπτό αποβλήθηκε με μπλε κάρτα ο παίκτης του Πανελληνίου Νικολαίδης.

Ε.Σ.Ν. Βριλησσίων – Πανελλήνιος Γ.Σ. 26-16

Σκορ πενταλέπτων :

2-1, 5-3, 7-6, 8-7, 9-8, 11-9 ημίχρονο

13-9, 16-10 , 18-10, 21-11, 24-13, 26-16 τελικό.

Διαιτητές : Κινατζίδης, Φωτακίδης

Δίλεπτα : 3 - 2

Πέναλτι : 3/4 – 4/6

ΕΣΝ ΒΡΙΛΗΣΣΙΩΝ (Γιώργος Δραγάζης): Καμπούρης, Ακάλεστος 1, Τσικογιαννόπουλος 1, Λέκκας 2, Πέρρος Γ. 6, Ντούσικος 1, Ορκάς 2, Τσαγκούλης 5, Αντωνιάδης, Δραγάζης, Λάσκος 1, Βαμβακάς 2, Σκουλάς, Χάλαρης 5, Πέρρος Κ

Γ.Σ. ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ( Δ. Στραβομύτης):Μαυρομάτης, Σομπιρακουλ, Χατζηγιάννης 7, Πανταζής 1, Μπαρμπαράκης 2, Χατζηκωνσταντίνου 1, Νικολούτσος 1, , Νιντερέγγερ, Νικολαΐδης, zace, Ξηρός 1, Αλικάκος 3, Μαγκαφουράκης, Μπαλάσκας, Ξανθόπουλος, Σιατιρλής.

Επόμενη αγωνιστική στις 27 Οκτωβρίου, εκτός έδρας και ώρα 20:00, με αντίπαλο την ομάδα του Λεωνίδα Αγίων Αναργύρων.